5 kwietnia 2014

Coś specjalnego czyli stosik spod śmietnika.


Ostatnio, a nawet wcześniej zauważyłam, że Blogerzy recenzujący książki, lubią na swoich blogach pochwalić się swoimi stosikami książek. Pokazują książki przeczytane albo zakupione, czekające w kolejce do przeczytania.Tym razem ja również postanowiłam, że  pokażę wam nasz domowy stos(ik) książek "niechcianych". A więc mam zaszczyt przedstawić wam "wyrzutki", znalezione pod naszym  osiedlowym śmietnikiem, których ktoś je skazać na okrutny los zapomnienia. Pominę rozważania na temat wyrzucania książek. Myślę, że i tak dobrze, że nie trafiły one bezpośrednio do śmietnika, tylko leżały obok niego w reklamówkach. Dzięki temu mój tato uratował je przed śmiercią.
 Wiele z nich posiada wypisane w środku dedykacje - dla kogo, od kogo, z jakiej okazji z datą i podpisem. Do takich książek mam szczególny sentyment pomimo, że te dedykacje nie były kierowane do mnie.
Poza tym, jak można wyrzucać książki z dedykacjami?!?!

Oto one, wszystkie  razem i kilka osobno:


 Może ktoś z was posiada albo czytał jakąś z nich? Mnie zainteresowało kilka i już stoją w kolejce do przeczytania. Są to m.in. "Ostatnie wagary", "Leksykon duchów", "Awantury kosmiczne" oraz parę innych.

No cóż. Na dzisiaj to tyle z mojej strony. Do kolejnego wpisu!  :)
4 komentarze:

  1. U mnie też ludzie wystawiają książki przed śmietnikiem - zawsze może ktoś chętny się na nie znajdzie, a jak nie, to i tak mamy segregację śmieci i żaden papier się nie zmarnuje ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie rozumiem ludzi, którzy wyrzucają książki na śmietnik.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ślicznie, że książki zostały uratowane. Ja nie lubię się żegnać nawet z tymi, które mi się nie podobały - książka to książka!

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Cieszę że trafiłeś do mojego "Królestwa Książek" i wielką radość mi sprawisz gdy zostaw ślad po sobie. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej ~ Aleksandra :)