9 maja 2016

Bądź dla siebie dobry - Cherry Hartman

   Dziś recenzja będzie krótka, bo i książka krótka, ale za to niezwykle moim zadaniem (prze)ceniona. Poznajcie więc książkę, przedstawianą jako "Światowy bestseller, który odmienił życie milionów ludzi na całym świecie!"- „Bądź dla siebie dobry”.
  Czasami każdy z nas potrzebuje wsparcia, jakiejś mądrej rady czy pokrzepiającego zdania.  I książka ta zawiera 37 takich właśnie przekazów. Dzięki niektórym zawartym w niej myślom zebranym przez autorkę - psycholog Cherry Hartman – człowiek może zajrzeć w swoje wnętrze, swoją duszę i ocenić samego siebie. Każda z porad opatrzona jest  czarno - białym obrazkiem, będącym  uzupełnieniem treści. Rysunki opracował pisarz i ilustrator publikacji dla najmłodszych – R.W. Alley. Przedstawiają one elfy i dzięki temu, powstająca właśnie seria książek na ten temat ochrzczona została „Elfim pogotowiem.”
 Ja sama nie ze wszystkimi tekstami się zgadzam. Niektóre wywołują u mnie przeciwne od zamierzonych przez autorkę emocje, kilka jest całkiem trafionych, wartych zapamiętania, jednak mimo wszystko moje zdanie nie o niej nie jest najlepsze. Ale to już jest bardzo indywidualna sprawa każdego czytelnika. Każdy obierze tekst zgodnie ze swoim przekonaniem czy doświadczeniem. Nie mówię też, że książka nie jest warta uwagi – przeciwnie. Niektórym może się nie spodobać, a innym może odmienić życie, dlatego serdecznie zachęcam was do kupienia i przeczytania! Kto wie, komu pomoże?

1 komentarz:

  1. Świetna recenzja :) A po książkę na pewno sięgnę :)

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Cieszę że trafiłeś do mojego "Królestwa Książek" i wielką radość mi sprawisz gdy zostaw ślad po sobie. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej ~ Aleksandra :)