11 listopada 2015

"Magiczne drzewo. Świat ogromnych" Andrzej Maleszka

Dzisiaj coś dla fanów serii "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki. Wydawnictwo "Znak Emotikon" wydało właśnie kolejną, już siódmą część zatytułowaną "Świat Ogromnych". No i już sam tytuł zdradza miejsce, w którym będzie toczyła się cała akcja.
W tym tomie grupa przyjaciół postanawia odnaleźć zaginionego kilka lat wcześniej synka swojej nauczycielki - Alika. Wszystkie znaki wskazują na to, że przyczyną zaginięcia chłopca jest przedmiot, który  jest oczywiście cząstką magicznego drzewa. Jednak nie mogę zdradzić wam czym on jest. Z resztą sami dowiecie się tego bardzo szybko, bo właśnie ten przedmiot przeniósł najpierw Idalię, a potem Blubka, Kukiego, Gabi i psa Budynia do świata ogromnych ludzi. Co na nich czekało w tym świecie, w którym dzieci miały kilka metrów wzrostu i gdzie poważaniem i szacunkiem mogli się cieszyć tylko najwyżsi z olbrzymów? No i jak potraktowali ludzi, którzy nie sięgali im nawet do kolan?  Tu nawet zwierzęta mające rozmiary pasujące do świata olbrzymów stanowiły zagrożenie dla dzieciaków
I co działo się z Alikiem przez 5 lat, które tam spędził, zanim odnalazła go grupka przyjaciół?  Dużo pytań, ale nawet sami bohaterowie nie wiedzieli, co ich spotka i jak zakończy się misja odnalezienia najpierw Idalii a potem Alika. A przecież oprócz tego, że musieli stawić czoła niebezpieczeństwom jakie na nich czyhały z każdej strony, to aby wrócić do świata ludzi muszą odnaleźć magiczny przedmiot, a samo jego odnalezienie to jeszcze nie koniec.

Książka jest naprawdę fajna dla młodszych czytelników, a najlepszym dowodem niech będzie komentarz mojego młodszego kuzyna, bowiem zapytany co najbardziej mu się podobało odparł - "wszystko".

I na koniec jeszcze słowo o ilustracjach wykonanych przez autora książki Andrzeja Maleszkę. Wyglądają one jak zdjęcia i bardzo miło ogląda się je niezależnie od tekstu. Dodają książce smaku i dopełnią ją, a jednocześnie pozwalają jeszcze bardziej przeżywać przygody bohaterów.
 Autor: Andrzej Maleszka
Projekt Okładki i ilustracje: Andrzej Maleszka
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Oprawa: twarda
 stron 470

4 komentarze:

 1. Rzeczywiście - te ilustracje wygladaja przegenialnie! :) pozdrawiam i zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Magiczne drzewo" to książka, która czytamy rodzinnie, czyli mama czyta, a dzieciaki i tata słuchają :)
  Pozdrawiam Małgorzata

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo ja właśnie szukam tej książki! W sieci gdzieś znajdę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. jak dla mnie 10/10 rewelacja :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Cieszę że trafiłeś do mojego "Królestwa Książek" i wielką radość mi sprawisz gdy zostaw ślad po sobie. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej ~ Aleksandra :)