6 grudnia 2013

"Tajemnica Bożego Narodzenia" - Jostein Gaarder

Dzisiaj o książce, która wraca do mnie od paru lat zawsze pierwszego grudnia i towarzyszy mi do samych świąt Bożego Narodzenia. Kiedyś czytała mi ją moja mama, potem sama już sobie czytałam, a teraz lubię wracać do jej fragmentów czy poszczególnych rozdziałów.
 "Tajemnica Bożego Narodzenia" to 24 rozdziały czytane po jednym każdego dnia. Dokładnie tak, jak Joachim otwiera codziennie jedno okienko ze swojego tajemniczego adwentowego kalendarza, który dostał od siwowłosego księgarza. Każdy dzień, każde otwarte okienko i ukryta tam kartka przenosi nas w czasie i przestrzeni.  Poznajemy historię małej Elisabet Hansen, która podczas świątecznych zakupów w domu towarowym, wybiegła za małym barankiem, którego koniecznie chciała pogłaskać. W tym też momencie wskazówki zegara zaczynają się obracać w przeciwną stronę, a Elisabet rozpoczyna wędrówkę do Betlejem do czasu narodzin Jezusa. 
Ta książka  świetnie spełnia rolę adwentowego kalendarza i taki chyba był też zamiar autora. Zamiast czekoladek dostajemy piękną opowieść, która przybliża nam tajemnicę świąt Bożego Narodzenia i pokazuje co jest w życiu tak naprawdę ważne. Bardzo, bardzo wszystkim polecam.


Autor: Jostein Gaarerd
Tłumaczenie:  Halina Thylwe
Projekt Okładki:Antoni Chwast
Ilustracje: Piotr Leśniak
Wydawnictwo: Jacek Santorski&Co
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
  240 stron 


1 komentarz:

  1. Łał. Na Swięta na pewno wiele osób po nią sięgnie :) Buziaki, zapraszam ;)

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Cieszę że trafiłeś do mojego "Królestwa Książek" i wielką radość mi sprawisz gdy zostaw ślad po sobie. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej ~ Aleksandra :)