30 grudnia 2013

"Po co mi chłopak?" - Katarzyna Majgier

"Po co mi chłopak?" jest kontynuacją "Trzynastki na karku", te książki recenzowała też Oliwia z "Kąciku naszych książek". Bardzo polecam jej bloga.
Ale wracając do tematu - po książkę sięgnęłam natychmiast po zakończeniu "Trzynastki ..." która bardzo mi się podobała. Obydwie książki to mój nabytek z Wrocławskich Targów Książki. Wzięłam ją także dlatego, że ciągle korciło mnie tytułowe pytanie.
W poprzedniej recenzji, opisałam już wam bohaterki i krótko je scharakteryzowałam, więc tutaj raczej się nie rozpiszę.
Więc krótko o fabule:
Akcja zaczyna się od tego momentu, na którym skończyła się "Trzynastka na karku" a dokładniej to miesiąc później - 27 sierpnia, czyli 4 dni przed końcem wakacji. Niestety albo na szczęście dla Anki. Myślę, że nie zniosłaby kolejnego miesiąca w Mszanie. Więc wyczerpana wraca do swojego miasta a tu się okazuje, że wszystkie jej przyjaciółki nagle kompletnie zgłupiały z powodu... chłopaków! Anka nie może zrozumieć (ja z resztą też) "jak można stracić głowę dla tak błahego powodu jak chłopaki?" Ale z drugiej strony dziewczyny nie rozumieją zamiłowania Anki do gier fabularnych.
Gdy czytałam tę książkę, tak jak podczas czytana poprzedniej części nie miałam pojęcia jak Ania wytrzymuje... to wszystko? Rodziców, którzy uważają że jest nieodpowiedzialna i niedorozwinięta, nową szkołę z meganudnymi nauczycielami i takimi samymi lekcjami. Nie znalazłam rozwiązania, ale za to ostatnie zdanie książki kompletnie mnie rozwaliło o.O  Dlatego wam go nie zdradzę i zalecam czytać od początku do końca.
A książka... Ciekawa, ale jednak trochę krótka. Ale to chyba już taki mój problem z książkami, że za szybko się kończą i  trzeba się rozstawać z bohaterami. Jedyny plus, że czasami ukazują są ich kontynuacje czy kolejne części.  Tak więc czas sięgnąć po następną książkę Katarzyny Majgier, tym bardziej że czeka już na półce. A "Po co m chłopak?"  bardzo mi się spodobała! 9/10
To by było chyba na tyle... polecam dziewczynom lat 13-14. Super! :D


 Autor: Katarzyna Majgier
Projekt Okładki i ilustracje:Monika Kanios
Wydawnictwo: Akapit Press
Oprawa: Miękka
  267 stron 

3 komentarze:

 1. Mysle ze bedzie fajna. Nawet nie przeczytalam Trzynastki, ale mam zamiar przeczytac ta. Trzynastke zamowilam. A jaka bedzie nastepna? Nie moge sie doczekac. Sprawdzam twoj blog codziennie.
  Sarcia z bloga

  OdpowiedzUsuń
 2. A ty wiesz, Olu, że ''Po co mi chłopak'' to nie następna część ''Trzynastki na karku'' ? ;p

  1. Trzynastka na karku
  2. Marzycielki
  3. Po co mi chłopak
  4. Miłość ci wszystko wyPaczy
  5. Gdybym była czekoladą

  To jest kolejność serii pamiętników Ani Szuch. Zapomniałaś o jednej ;)

  A wracając do samej książki, to ''Trzynastkę...'' pierwszy raz przeczytałam dwa lata temu na wakacjach... Pół roku temu powróciłam do kolejnych części. Ogólnie kiedyś to była moja ulubiona pisarka, przeczytałam jej wszystkie książki dla młodzieży. Wszystkie są super. Może to dziwnie zabrzmi, ale chyba nie potrafiłabym powrócić do tej serii... Teraz wzięłam się za w ogóle inne książki, a z tych obyczajówek już wyrosłam :c

  PS: Polecam Ci również ''Przebój na pięć'' - jest super wciągająca, z tą książką dorastałam, hahaha, przecież ja ciągle dorastam >.< Nie pamiętam już co się w niej działo, bo to było wieki temu ;)

  Pozdro, mam nadzieję, że się niedługo zobaczymy i to u mnie, ale dopiero w połowie stycznia, bo muszę testy pozaliczać, ponieważ nie było mnie długo w szkole c:

  Pa! - Oliwcia XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja droga Oliwciu, "Po co mi chłopak" JEST następną częścią "trzynastki...", ponieważ "Marzycielki" są tak jakby poza serią, bo nie są pisane przez Anie, tylko przez Monike. I dlatego "Marzycielki" można przeczytać po jak i przed "po co mi chłopak". :)
   A "Przebój na 5" na pewno przeczytam ;)

   Pozdro!

   Usuń

Drogi czytelniku! Cieszę że trafiłeś do mojego "Królestwa Książek" i wielką radość mi sprawisz gdy zostaw ślad po sobie. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej ~ Aleksandra :)