5 września 2013

"Tara Duncan w pułapce Magistra" - Sophie Audouin-Mamikonian

Tara'tylanhnem T'al Barmi Ab Santa Ab Maru T'al Duncan (czyli Tara Duncan, czyt. Dankan) - czarydziejka (tak, czarYdziejka), spadkobierczyni Królestwa Omois na TamtymŚwiecie. Zakochana w pól-elfie Robinie i zaprzyjaźniona z Księżniczką uczącą się w pałacu Lankovitu - Wróbelkiem, która nazywana jest tak z powodu swojej nieśmiałości oraz Karlicą Fafnir i Kalem - wykwalifikowanym złodziejem no i Wilkołakiem Fabrycym. Tara posiada  niezwykłą moc, ale dowiaduje się o tym dopiero, gdy człowiek w masce zwany Magistrem ją porywa (jest to opisane w poprzednich częściach, które nie zostały jeszcze przetłumaczone, niestety). "Tara Duncan w pułapce Magistra" jest krzyżówką fantastyki, kryminału, przygody, sci-fiction i... jest skomplikowaną książką - wszystko ma ze sobą związek,  później dochodzi coś, co niby z niczym jest nie powiązane, a jednak na końcu wszystko staję się jednym wielkim, niezwykle prostym spiskiem. A jednak książkę czyta się łatwo, lekko oraz przyjemnie.
W tej części Tara wędruje po TamtymŚwiecie z królestwa Omois, do Krasalvii, z misją dyplomatyczną, by uzdrowić wampirzycę zarażoną ludzką krwią. Ale to nawet nie jest połowa książki. Tara odwiedzi jeszcze planetę zamieszkaną przez smoki - Dranvuglispenszir gdzie będzie wieeeele się działo! A ja osobiście uważam że powinna powstać kolejna część (i to jak najszybciej!!!). Książka mega super wystrzałowa! Jeśli kochacie świat Fantasy i grube opowieści - koniecznie przeczytajcie Tarę!
(Jak przeczytałam to co napisałam powyżej to... chyba tracę umiejętność pisania D: )Autor: S. Audouin-Mamikonian
Tłumaczenie: Marta Olszewska
Projekt okładki: Tanii Palumbo
Wydawnictwo: W.A.B.
Oprawa: Twarda
Stron 498 (nie licząc opisów zwierząt TamtegoŚwiata i opisu poprzednich części)

2 komentarze:

  1. Aż taka dobra?? Jak ją gdzieś znajdą to na pewno przeczytam :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli lubisz kryminały, niekoniecznie fantastyczne, to polecam "Kapelusz za 100 tysięcy" i "Księgę urwisów" :)

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Cieszę że trafiłeś do mojego "Królestwa Książek" i wielką radość mi sprawisz gdy zostaw ślad po sobie. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej ~ Aleksandra :)