13 lipca 2013

"Tylko nie gotujcie Kopciuszka" - Francesca Simon

Ponieważ są wakacje, czas relaksu i odpoczynku, to u mnie też lektura łatwa, lekka i przyjemna. Francesca Simon, autorka znanego chyba wszystkim "Koszmarnego Karolka" tym razem wykorzystuje w swojej książce bohaterów znanych bajek i baśni.
 "Tylko nie gotujcie Kopciuszka" to bardzo zabawna i pełna humoru książka, w której  spotykają się postaci z różnych bajek. Wszyscy bohaterowie chodzą do szkoły, w której są dwie klasy, młodsza, którą uczy pani Dobra Wróżka i klasa dla starszaków, którą zajmuje się  pani Zła Wróżka.  Do młodszej klasy chodzą: Czerwony Kapturek, Świnki Trzy, Kopciuszek czy Śpiąca Królewna – i pilnie się uczą, a ich przeciwnicy z bajek m.in. Baba Jaga, Duży Zły Wilk, Troll  w tym samym czasie trenują złe zachowania. Biją się, kłócą i  mają jasno określony cel: będą chcieli pożreć młodszą, grzeczną i niesprawiającą problemów klasę. Pytanie, czy Złej Wróżce uda się utrzymać w ryzach tak groźne skupisko najgorszych postaci z bajek i czy ktoś uratuje młodszą klasę przed pożarciem…
Już sama okładka, na której Baba Jaga trzyma nad kotłem przerażonego Kopciuszka, daje nam sygnał, że to nie jest następna przesłodzona bajeczka.
Książka przeznaczona dla dzieci z początku podstawówki, ale ja sama często do niej wracam i zawsze poprawia mi humor.
Poniżej zgodnie siedzą obok siebie bohaterowie książki.


źródło:  https://books.jbhifi.com.au/

Autor: Francesca Simon
Tłumaczenie: Maria Makuch 
Ilustracje: Tony Ross
Wydawnictwo: Znak
Oprawa: Miękka
Stron 99

2 komentarze:

  1. Zapowiada się bardzo wesoło, lubię czasem odprężyć się przy takiej książce, więc chętnie bym się z nią zapoznała :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. czesc Ola! To pisze ja, Magda D, twoja kuzynka! Hi!

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Cieszę że trafiłeś do mojego "Królestwa Książek" i wielką radość mi sprawisz gdy zostaw ślad po sobie. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej ~ Aleksandra :)