4 czerwca 2013

"Przygody Kiwaczka" - Edward Uspienski „Dzień Dziecka w Królestwie Książek” - dzień trzeci. 

Tytułowy bohater książki  Kiwaczek (po rosyjsku Czieburaszka), jest zwierzątkiem, którego nikt dotąd nie widział, nie można znaleźć o nim informacji w żadnej encyklopedii i w ogóle nie wiadomo nawet dokładnie skąd on pochodzi, a został znaleziony w skrzynce z pomarańczami. Kiwaczek jest bardzo miłym stworzeniem, nieco zagubionym w nowym miejscu, ale bardzo szybko znajduje sobie przyjaciół m.in: krokodyla Gienę, lwa Czandra, dziewczynkę o imieniu Halinka. Ale żeby nie było tak słodko, to jest też tutaj i czarny charakter – staruszka Szapoklak, która strzela z procy, robi różne kawały i ma oswojonego szczura.

Moi rodzice oglądali tę bajkę w telewizji dawno temu, jak jeszcze sami byli dziećmi i bardzo mile ją wspominają. Ja też oczywiście posiadam wersję filmową na DVD, a na dodatek małego pluszowego Kiwaczka, który od kiedy tylko pamiętam, "pilnuje" naszych drzwi w przedpokoju i uśmiecha się do wszystkich którzy wychodzą z domu.

 Bajka o Kiwaczku ma w sobie bardzo dużo ciepła, dobroci, współczucia, humoru i tolerancji i jest w sam raz dla młodszych dzieci.
Autor: Edward Uspienski
Wydawnictwo:DM QUADRO
Oprawa: Twarda
Stron95

1 komentarz:

  1. Bardzo dziękuję za opis, teraz na pewno kupię tę książkę na prezent :-)

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Cieszę że trafiłeś do mojego "Królestwa Książek" i wielką radość mi sprawisz gdy zostaw ślad po sobie. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej ~ Aleksandra :)