10 maja 2013

Konkursowa recenzja - "Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie" Rafał Kosik

"Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie" to już jedenasta część popularnej dla młodzieży  książki o przygodach trójki przyjaciół. W odróżnieniu od poprzednich części nie znajdziemy tu  jednej długiej, rozbudowanej historii, ale  kilka, a dokładnie 8 krótkich opowiadań, które można czytać niezależnie od siebie i bez względu na to czy ktoś czytał poprzednie historie czy też dopiero zaczyna czytelniczą przygodę z nastoletnimi bohaterami książek Rafała Kosika.
 Zaraz po otworzeniu książki zwraca na siebie uwagę bardzo ciekawa wklejka, która  już na początku zachęca do czytania.

Fantastyczne przygody, które spotykają Felixa, Neta i Nikę chciałby przeżywać chyba każdy nastolatek. Ponieważ nie możemy w rzeczywistym świecie przemieszczać się w czasie i przestrzeni, autor umożliwił nam to poprzez karty książki dzięki wartkiej akcji, barwnemu językowi i oczywiście dużej dawce humoru.
Mnie najbardziej podobało się opowiadanie pt."Romantyczny, Interdyscyplinarny Projekt". Pisanie listów miłosnych czy opieka nad bliźniakami - bratosiostrą Neta (niemowlakami!!!) to prawdziwe wyzwanie dla nastolatków.
Poza tym zbliżają się walentynki i dlatego projekt został "zromantyzowany". Nasi bohaterowie muszą napisać listy na polskim, zrobić kopertę na plastyce, nie wspominając o reszcie lekcji. Aż w końcu nadchodzi czas otworzenia kopert!
Kto chce wiedzieć od kogo list dostała Nika i do kogo Feliks zaadresował swoją kopertę i czy Net poradził sobie z opieką nad bratosiostrą przez 5 godzin lekcyjnych?
Zapraszam do lektury wszystkich zainteresowanych,  którzy chcą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas.
Autor: Rafał Kosik
Okładka i Ilustracje: Rafał Kosik
Wydawnictwo: PowerGraph
Oprawa: Twarda
Stron
 477


3 komentarze:

  1. Moja kolezanka lubila baaardzp te ksiazki keidys :) Pozdrawiam i zapraszam w wolnej chwili ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. A czytałaś wszystkie 11 części? Pierwsze 3 mogę szczerze polecić jeśli nie. I czekam na recenzję Musierowicz;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jestem dopiero w połowie 2 cz. I bardzo dziękuję za książkę :D Jak tylko skończę obecną część "Felixa, Neta i Niki" od razu wezmę się za "Szósta Klepkę".

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Cieszę że trafiłeś do mojego "Królestwa Książek" i wielką radość mi sprawisz gdy zostaw ślad po sobie. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej ~ Aleksandra :)