30 maja 2013

"Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa" - Rafał Kosik


Książka została zakupiona na IV Warszawskich Targach Książki. W drodze na targi, w pociągu relacji Legnica - Warszawa, skończyłam czytać pierwszą część  i naturalną koleją losu  część drugą czyli "Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa" nabyłam właśnie na Stadionie Narodowym i ta oto książka posiada autograf autora Rafała Kosika!

Poznajemy tu dalsze losy trójki niezwykłych gimnazjalistów Felixa, Neta i Niki. W tej części jest nawiązanie do II wojny światowej, a w sumie jej końcówki. Bowiem tutaj przyjaciele podróżują w miejscu i czasie przez tajemniczy pierścień, uciekając przed "bezkształtem". Raz znajdują się w Londynie, raz w Warszawie w 2060 roku, w 1945r, i 1975 roku... a nawet w 2110 gdzie cywilizacja uległa samozniszczeniu! W końcu jednak muszą stawić czoła "bezkształtowi" i  wrócić do swoich czasów. To bardzo zwariowana książka gdzie można spotkać siebie samego i można także się czegoś nauczyć: np.: gdy po szkolnych korytarzach grasuje Mucha-Olbrzym należy wypuścić na wolność zmutowaną Rosiczkę :D .
Polecam wszystkim gorąco, bierzcie książkę do ręki i czytajcie, a na pewno się nie zawiedziecie.

Autor: Rafał Kosik
Okładka i Ilustracje: Rafał Kosik
Wydawnictwo: PowerGraph
Oprawa: Twarda
Stron
532

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi czytelniku! Cieszę że trafiłeś do mojego "Królestwa Książek" i wielką radość mi sprawisz gdy zostaw ślad po sobie. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej ~ Aleksandra :)