29 kwietnia 2013

"Zapiski nastolatki (nie) takiej jak inne" - Barbara Wicher

   Gdyby miesiąc temu ktoś powiedział mi że książki wybierają właściciela nie uwierzyłabym mu, ale po tym jak zobaczyłam grzbiet tej książki zmieniłam zdanie. Od razu wyjęłam ją z półki i już wiedziałam, że muszę ją mieć. Intuicja mnie nie zawiodła. Książkę przeczytałam w dwa dni (z przerwa na szkołę i spanie). A musicie wiedzieć, ze jest dość otyła.                                                   Na początku nie dzieje się nic specjalnego. Zwykła nastolatka, która ma niezwykłą ortografie pisze zwykły pamiętnik. Jest najzwyklejszą nastolatką na świecie, ale musi mieszkać u babci, ponieważ jej rodzina ma problemy finansowe. I wszystko byłoby takie zwykłe aż do końca tej na pozór zwykłej książki, gdyby nie to... że tata  Oliwii (głównej bohaterki) okazuje się być nowym monarchą kraju. Jest to szok dla nowej księżniczki, gdyż ona wcale nie chciała i nigdy nie marzyła o zostaniu księżniczką. Oprócz tego "Wspaniały Szymon", w którym Oliwia jest zakochana nareszcie zwraca na nią uwagę! Ale nie dlatego, że stała się sławna.
 I tak kończę moją recenzję. Nie chcę za bardzo spoilerować, więc jeśli was zaciekawiła ta książka zachęcam do przeczytania! :)  Tak więc gorąco polecam i na razie się żegnam.

Autor: Barbara Wicher
Okładka i Ilustracje: Agnieszka Kłos
Wydawnictwo: Skrzat
Oprawa: Miękka
Stron
362

2 komentarze:

  1. Bardzo fajna i ciekawa książka. Dobrze się ją czyta. Dużo się dzieje. Niektóre wydarzenia są niecodzienne więc miło jest zobaczyć jak mogłoby wyglądać życie księżniczki w naszych czasach. Polecam :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wie ktoś czy jest druga część albo kiedy będzie?

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Cieszę że trafiłeś do mojego "Królestwa Książek" i wielką radość mi sprawisz gdy zostaw ślad po sobie. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej ~ Aleksandra :)