14 lutego 2013

"Środek kapusty" - Ewa Nowak

To co polubiłam w tej książce, było niespotykanym humorem i łatwością czytania. Książka jest dość cienka i szybko się ją czyta. Rozchmurza czoło i naprawdę rozbawia. Uśmiałam się przy niej jak... jak... sama nie wiem co.
Główną bohaterką książki jest 9-letnia Julka. Jest ona wcieleniem diabelskiej psoty choć nie zdaje sobie z tego sprawy. "Tego nie da się nauczyć, z tym trzeba przyjść na świat!" "Ugryźć do krwi najlepszą przyjaciółkę, by uratować jej honor? Proszę bardzo!" Julka ma starszego brata - Filipa, który jej nie znosi i nazywa "środkiem kapusty" ponieważ mama zabroniła mu używania słowa "Głąb", i przyjaciółkę Aśkę. Bohaterka wraz z rodziną miewa różne niezwykłe przygody, jak np.: Występuje z mamą w telewizji, "ratuje" mieszkanie przed sprzedaniem mówiąc że w jej mieszkaniu są karaluchy jeżdżące windą, szuka sobie grzechów nie wiedząc że są złe.
Książka jest w sam raz dla dzieci i dorosłych każdej płci!
Serdecznie wam polecam.


Autor: Ewa Nowak 
Ilustracje: Katarzyna Koczubiej-Pogwizd
wydawnictwo: "Jacek Santorski & Co Agencja Wydawnicza"
oprawa: miękka
stron 93.

1 komentarz:

  1. Zgadzam się, że to zabawna książka, polecam wszystkim, którzy potrzebują czegoś na poprawienie humoru.
    Supernauczyciel

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Cieszę że trafiłeś do mojego "Królestwa Książek" i wielką radość mi sprawisz gdy zostaw ślad po sobie. Pozdrawiam i zapraszam jak najczęściej ~ Aleksandra :)